Menfezler

Menfezler

Menfezler, çeşitleri ve kullanım yerleri hakkında genel bilgiler yer almaktadır.

Dağıtıcı Menfezler

Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen dağıtıcı menfezler, üfleme kanallarda kullanılır. Aerodinamik yapıya sahip kanatlar elle rahatlıkla ayarlanabilmekte olup damperli veya dampersiz tipleri mevcuttur; isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanma imkanı bulunmaktadır.

Toplayıcı Menfezler

Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen toplayıcı menfezler, emiş kanallarında kullanılır. Aerodinamik yapıya sahip kanatlar elle rahatlıkla ayarlanabilmekte olup damperli veya dampersiz tipleri mevcuttur; isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanma imkanı bulunmaktadır.

Türbülanslı Menfez

DKP sacdan imal edilen türbülanslı menfezler, tavan yüksekliği 2,8-4 m olan yerlerde kullanılır. Sabit havanın sıcaklık farkını ve hava hızını kısa sürede sönümleme özelliğine sahiptir; isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir.

Ferforje Menfezi

Özel alüminyum levhadan imal edilen ferforje menfezler dekoratif amaçlı yerlerde kullanılır. Damperli veya dampersiz olup filtre takabilme özelliğine sahiptir; isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir.

Menfez Hava Ayar Damperi

Damper kasası ve kanatları özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen damperler menfezlerde kullanılır, kanatların ayarları son derece kolaydır. Menfezlerden bağımsız olarak imalatı yapılan damperler, ayrıca monte edilir. Gelen hava bu sayede en ideal şekilde yönlendirilir ve debi ayarı yapılır.

Kare Petekli Menfez

Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen kare petekli menfezler, fan coil ve cihaz emişlerinde kullanılır. Damperli veya dampersiz olup filtre takabilme özelliğine sahiptir. Kare Petekli Menfezler, kontrol kapağı olarak da imal edilmektedir. İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanma imkanı bulunmaktadır.

Lineer Menfez

Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen lineer menfezler, fan coil ve radyatör üstlerinde konferans ve bekleme salonları gibi geniş hacimli mahallerde havalandırma menfezi olarak, yüzme havuzu kenarlarında ızgara olarak ve benzeri mahallerde çeşitli amaçlarda kullanılır.

Transfer Menfezi

Kapı, duvar, cam vs. hava sirkülasyonunun olması gereken mekanlarda kullanılır. Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilmiş olup isteğe bağlı olarak arzu edilen renge boyanma imkanı bulunmaktadır.

Yuvarlak Kanal Menfezi

Yuvarlak kanallarda dağıtıcı ve toplayıcı amaçlı olarak damperli veya dampersiz, alüminyum profilden imal edilmektedir. İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir.

Bu Ürüne Ait Resimler