Hepa Filtre Kutuları

Hepa Filtre Kutuları

Hepa Filtre Kutusu yüksek kalitede (saflıkta) hava ve hijyen gereksinimi olan, steril mekanlar, ameliyathaneler ve temiz odalar (ilaç, kimya, gıda endüstrileri) için tasarlanmıştır.

GFP Hepa Filtre Kutusu yüksek kalitede (saflıkta) hava ve hijyen gereksinimi olan, steril mekanlar, ameliyathaneler ve temiz odalar (ilaç, kimya, gıda endüstrileri) için tasarlanmıştır. Conta Sızdırmazlık Testi için test kanalı standarttır.

Tüm Hepa Filtre Kutuları DIN 1946/4 e göre test edilir ve %100 sızdırmalık garantisi ile kullanıma sunulur. Elektrostatik Toz Boyalı veya AISI 304 Paslanmaz imalatı yapılabilir. Geniş ürün gamı ile uygulama gereksinimlerine tam olarak cevap verir.

GFP Hepa Filtre Kutusu

GFP - Hepa Filtre Kutusu yüksek kalitede (saflıkta) hava ve hijyen gereksinimi olan, ameliyathaneler ve temiz odalar (ilaç, kimya, gıda endüstrileri) için %100 sızdırmalık garantisi ile tasarlanmıştır.

Üfleme havası GFP nin girişinden geçerek filtre yüzeyine gelir. Partikül Tutucu Filtre tarafından üfleme havası temizlenir ve GFP nin alt yüzeyinden difüzörler vasıtasıyla mahale yayılır.

Malzeme Ve Yüzey Kaplaması

GFP - Hepa Filtre Kutusu DKP Sacdan imal edilir. Tüm aksesuarları korozyona daya­nıklıdır. Sızdırmazlığı sağlayıcı contaları insan sağlığına uygundur. Ürün standart olarak “Elektrostatik Toz Boyama” işlemi ile RAL9010 renge boyanır. Müşteri tercihleri doğrultusunda istenilen RAL kodunda boyanabilir.

HEPA Filtre Kutuları (HFK)

Temiz oda teknolojisi ve ilaç sektöründe sistemin can damarı klima sistemi ve dolayısıyla hava kalitesidir. Havanın odaya dağılımı ise genellikle HEPA filtre kutuları üzerinden yapılır. Bunların seçiminin doğru yapılması, sızdırmaz olarak montajı çok önemlidir. Tetisan’ın geliştirdiği HEPA filtre kutuları ana eleman olarak 3 parçadan oluşur. Gövde, filtre ve difüzör. Gövde üzerinde tercihe göre üstten veya yandan hava girişine imkân tanıyan kanal bağlantı ağzı bulunur. Altta odaya bakan yüzeyde hava dağılımını temin eden özel perfore veya kanatlı difüzör monte edilebilmektedir. Kullanılan filtreler ise odada istenen özelliğe göre H10’ dan H16’ ya kadar değişik klâslarda olabilmektedir. HEPA filtre kutularının ağırlığı; boyut ve konstrüksiyona bağlı olarak 12 kg ile 47 kg arasında değişmektedir. Bütün HEPA filtre kutularına sızdırmazlık (Conta) testi uygulanmaktadır. 

Filtre çalışma şartlarının gözlenebilmesi için cihaz üzerinde diferansiyel manometre nozulları yer almaktadır. EN 1882 standartlarına göre H13/H14 sınıfı filtre girişinde test aerosolu (DOP) tatbik etmek üzere nozullar bulunmaktadır. HEPA filtrelerin oturacağı yivler DIN 1946 Bölüm 4’de belirtilen özelliklerde hava sızdırmazlığını sağlamaktadır. Bu sızdırmazlığın ölçülmesi için üzerinde test düzeneği (test groove) bulunmaktadır. Kutunun içi dezenfekte edilebilir ve dezenfeksiyon yapıldığında da dezenfekte malzemelerinden etkilenmemektedir.

HEPA Filtre Kutusu HEPA Filtre Perfore Difüzör

En
mm

Boy
mm

Yük
mm

En
mm

Boy
mm

Yük
mm

En
mm

Boy
mm

322

322 350 305 305 75 350 350
474 474

400

457 457 75 500 500
627 627

400

610 610 75 650 650

 

Bu Ürüne Ait Resimler